"בדמיוני תמיד ליוותה אותי ספירלה, אותה תנועה אין-סופית של התפתחות, המייצגת עבורי יציאה מהפנים אל החוץ.

האדם הוא יצור תבוני, מתפתח, יש מי שיותר ומי שפחות. ההבדל טמון במידת המודעות, הרצון והמוטיבציה לדבוק במשימה – לשנות ולהשתנות. 

אני מושיטה לכן יד ומזמינה אתכן לעשות שינוי, מתוך תקווה אמיתית למצוא בכן את הדרך אל החופש."

האדם הוא ייצור חברתי. הצורך בהשתייכות ובתחושת שייכות הוא כמו אוויר לנשימה. במידה והאדם אינו מרגיש שייך לסביבתו, בבית במשפחה במקום העבודה בקהילה וכדומה הוא יעשה כל דבר בכדי להשתייך גם אם באופן שלילי. תחושת שייכות מסבירה את ההתנהגות האנושית של בני האדם, ילד ובוגר במסע ההשתלבות החברתית.

מלאכת העידוד היא שפה, היא אומנות, שריר שצריך לפתח, מזון רוחני של האדם. נקודת מבט חיובית על הכול על בני אדם על החיים על המצב. לראות את האור ואת ה"יש". זהו דפוס התנהגות כללי שניתן לאמן אם אינו בנמצא. יש צורך ראשית להבין את התפיסות הבסיסיות שלנו הנובעות בעיקר מדרכי החינוך הנטועות בנו ואשר אותן צריך להכיר להבין ולשפר.

מהות החינוך ומטרת העל של שנות הלימוד הפורמלי כולל גן הילדים אשר בסיומן נשאף בראש וראשונה לפגוש אדם עם דימוי וביטחון עצמי גבוה. ביטחון עצמי הינו היכולת להעז ליצור להביא עצמנו במלוא עוצמתנו תוך כדי מוכנות לנטילת סיכונים. דימוי עצמי חיובי הוא האופן שבו אני תופס את עצמי ואת היכולות שלי.

שלושה מוקדים לכישורי הלומד המכוונים לקראת לומד עצמאי אוטודידקט: היכולת לקלוט ידע מהסביבה, היכולת לעבד ידע והיכולת ליצר ידע בעצמך.

"לצאת מהקופסה" מקיבעון מחשבתי ממצב של תקיעות לחפש עוד אופציות עוד אפשרויות לחשוב שונה. זה מחדד את החשיבות לבניית תשתית איתנה בגיל הרך ומאיר באור משמעותי את גן הילדים ותפקידו.

היכולת שלנו להיות ולחיות את מי שאנחנו באמת, ובעבור זה אנחנו צריכים לדייק את עצמינו. נשמע פשוט אבל זה בהחלט מאתגר, מצריך מאיתנו יכולת התבוננות פנימה לחלקים שאנחנו שמחים בהם וחלקים שפחות ולהתמודד.

חזון הורי, המגדלור שלאורו הורה אדם פוסע במסע חייו ובהורות שלו. העקרונות האמונות הערכים שמלווים אותו, דפוס חייו. הורות היא מסע מתמיד, מסע משותף מצמיח הן של ההורה והן של הילד.

לכל אדם ניתנה זכות הבחירה אשר משחררת אותו מתלות חיצונית, מחברת אותו לאמת הפנימית שלו, ויוצרת בו תחושת "חופש" שדרכה הוא נותן ביטוי ומימוש עצמי. גם אי בחירה היא בחירה.

גמישות היא תכונה חשובה, שקשורה למידת ההסתגלות שלנו. הגמישות הינה יכולת כללית של האדם לשנות ולהשתנות בהתאם לצרכים. גמישות היא תכונה הכרחית בארגז הכלים שלנו. דרוש רק צורך תודעתי כדי להבין את נחיצותה: היא המפתח לחיים בריאים יותר.