הילד אינו מקולקל (לא להורים בלבד)

ספר זה כולל מחשבותרעיונות ותובנות מעולם החינוךעולם שאותו אני חיה ונושמת כל רגע בחייבכל הרעיונות שבחרתי לשתף ישנו מסר משותף אחיד והוא: 

המפתח ליחסים עם הילד נמצא אך ורק בידי ההורה.

כל שעל ההורה לעשות הוא להבין את עצמו ולהבין מה מניע או מה בולם אותועליו לזהות מהן דרכי החינוך שבהן הוא בחרמהם מקורות החוזק שלוובעיקר היכן מסתתרים המקומות שעליו לשפר וללטש.

בעזרת שינוי תודעתי זה תוכלו בהחלט לנתח מצבים שאתם מתמודדים עמם כהוריםולהחליט בעצמכם מהי הדרך הראויה עבורכם.

כל אשר אני מציעה או כותבת מתבסס על שנות ניסיון רבות של עבודה מול הורים וילדים בגיל הרךגן הילדים היווה עבורי מעבדה לבחינת הדיאלוגים של הורים וילדיםובה זכיתי לגלות את דרכי התקשורת שלהם.

במהלך השנים עברתי תהליך והמסקנה העיקרית שלי ממנו היא שהמטרה הנשגבת בחינוך הינה לחדד את הדימוי והביטחון העצמי של הילדזהו הדבר היחיד שבהחלט ישפיע על הצלחתו בעתידומוטב שעה אחת קודם. 

אם ההורה יטיב עם עצמו בראשית היחסיםבבניית תשתית חזקהאיתנה ובריאההוא יצייד את הילד בכלים משמעותיים להמשך חייואין לי ספק בכךמטרתי לקדם שינויובעת שינוי עלינו להישיר מבט אל האמת.

"הורה מתבונן יגלה בתוכו זיכרונותיכיר בחוויות שיש לזכותויזהה מה מניע אותו ומה בולם אותוויבין מאיזה פחדים או חרדות הוא מונעכל אלו הם שמזינים את מערכת היחסים של הורה וילד.

נשמע מסובךאיני חושבת.

מצריך עבודהאכן כןבעיקר פנימית.

דרוש הרבה אומץ כדי להסתכל פנימה ולעמוד מול הפחדים שלנו כהוריםוכבני אדם בכללאני יודעתאבל אין דרך אחרת."

"ההורה הוא ראשית כל אדםוהאדם הוא ילדוהילד הוא אדםכל התשובות לשאלות נמצאות בתוכנו אנואם רק נעז ונאפשר להציץ אל תוך עולמנו הפנימיזהו ספר העוסק במודעות הוריתאך בעיקר במודעות עצמית."

{רונית דהאן קאשי}

"בוקר טוב רונית, יש לי את שני הספרים ואני מאד נעזרת בהם בכל מיני מצבים בגן וגם עם הנכדים שלי, תודה ושבוע טוב"
ב. א.
כפר סבא
2020
"רונית, נהנית מכל מילה כתובה בספר, וכך גם הבן שלי תודה לך" המפגשים היו מרתקים ומעוררי מחשבה, בדרכך המיוחדת הצלחת להחדיר לאימהות את האמונה בעצמן וביכולות שלהן לנהל את עצמן אל מול ילדיהן והמשפחה"…
מ.מ
ראש העין
מאי 2019
"נהנתי מאוד מקריאת הספר הילד אינו מקולקל...נכתב בצורה בהירה וברורה ..הבאת נקודות מאוד משמעותיות לתשומת לב להורה ולגננת...את פשוט נהדרת"
ר. א.
כרמיאל
אוגוסט 2019
"התרגשתי לקרוא רונית. מתחברת מאוד למילים שכתבת, מרגשות אותי.!!"
ח. ק.
רחובות
יוני 2021